פוטו רג’וביניישן

ציון גולשים
[סה"כ: 0 ממוצע: 0]

כתבות– טיפולי אסתטיקה)
פוטו רג’וביניישן העלמת קמטוטים, כתמים ונימי דם בולטים.

זהו טיפול המבוצע על ידי מכשיר שנקרא i.p.l המשדר קרני אור.
קרן האור מזהה את הגוון הכהה של הכתם, הנימים או הורידים והחום מפזר וממיס את המלנין או הנימים באזור המטופל.  כמות הטיפולים נעה בין 1 ל 3  שוב תלוי באזור המטופל, בגוון וסוג עורו.

הליך הטיפול:

  1. מורחים ג’ל באזור הכתם או הנימים, שוב על מנת להעביר את אנרגיית החום בצורה טובה יותר לכתם (דוגמא לריכוז האור על ידי נוזל ניתן לראות בכל בריכה, שימו לב שעל קרקעית הבריכה נוצרים פסים מרוכזים של אור, אלו הם קרני שמש הפוגעות במים ומתרכזות יחדיו עד אשר פוגעות בקרקעית).
  2. במידה ובאזור המטופל צומחשיער ולא מעוניינים ליצור קרחת יער (בדרך כלל גברים באזור הידיים), יש לתלוש את השיער מהשורש לפני הטיפול (להסירו בשעווה), כך שקרן האור לא תזהה את הגוון הכהה של השיער וכך לא תחדור לשורשו.
  3. כיוון המכשיר לאורך הגל הרצוי, כאן מומחיות המטפל חשובה אף יותר, זאת מכיוון שבאזור שיש כתם, כהה או בהיר, תאי המלוניציטים, הנותנים לנו את גוון העור פגועים(אחרת לא היה כתם) ויש לנהוג עמם ביתר תשומת לב על מנת לא לדרבן אותם לחזור וליצור שוב את הכתם.
  4. פעולת העלמת הכתם מתבצעת באותה צורה כמו הסרת השיער, עוברים סנטימטר אחר סנטימטר ושולחים פולסים של אור.
  5. עם סיום הטיפול ננגב את הג’ל ונמרח משחה נגד כוויות, ביאפין או סילברול.

חשוב לציין שבכל תקופת הטיפול לא מומלץ לחשוף את איזור הכתם לקרני שמש, אם בכל זאת אין ברירה, למרוח שכבה נדיבה של קרם בעל מקדם הגנה גבוה. אורך הטיפול הינו כרבע שעה בכל איזור, תלוי גם בגודל הכתם.

תופעות לוואי: לאחר הטיפול נוצר גלד (קליפה) באזור בו טיפלנו. כשבועיים עד שבועיים וחצי לאחר הטיפול הגלד  יתקלף ואז נוכל לבצע את הטיפול הבא.
למי הטיפול מתאים: הטיפול מתאים כמעט לכל איזור בגוף, פנים, גב הידיים, מחשוף, צוואר (לא מתחת לתנוך האוזניים!) והגוף עצמו. כמובן שלבעלי עור בהיר יהיה יותר קל להעלים את הכתם אך גם לבעלי עור כהה, עד גוון מסוים, ניתן להעלים כתמים. בכתמי פיגמנטציה בהירים (בהרת) לא נוכל לטפל על ידי מכשיר זה, מכיוון שהוא יודע לזהות גוונים כהים ולא בהירים. (לכתמים בהירים פילינג עמוק יוכל לעזור).