למה עושים פיל מכל פילינג?

פילינג לפני ואחרי

פילינג צמחי עמוק, לפני ואחרי

(11.02.06  08:30)

פילינג הופך בשנים האחרונות לטיפול מוביל. אם בייתי, על ידי קוסמטיקאית, או פילינג כימי על ידי רופא, יותר ויותר אנשים עושים פילינג. עור המטופל הופך רענן יותר, מוצק וחלק לאורך זמן. "פילינג" (קילוף באנגלית) זהו שם כללי למספר דרגות וסוגים של הטיפול ולמרות השם, לא כל סוגי הפילינג מקלפים את העור.

ניתן לחלק את הפילינג לשתיים, פילינג טבעי אשר נעשה באופן עצמאי או על ידי קוסמטיקאית מוסמכת- פילינג זה עשוי מחומרים טבעיים בלבד ולו שלוש דרגות עומק, ופילינג כימי אשר נעשה רק על ידי רופאי עור ומכיל סוגים שונים של חומרים כימיים, גם לו מספר דרגות עומק.

לפילינג מספר פעולות חיוניות ביותר אשר תורמות לבריאות העור ולמראו, זה מתחיל מפילינג קל ובינוני אשר משפרים את הזרימה הלימפטית, זרימת הדם והחמצן ומאזנים את רמת השמנוניות והלחות של הפנים, ועד לפילינג עמוק יותר אשר מקלף ומחדש את שכבות העליונות של העור.

הפילינג יכול להבהיר כתמי גיל, כתמים מפצעי אקנה, כתמי הריון,כתמי שמש, צלקות קטנות וקמטים. הפילינג, אשר מוכר בעולם כולו ומטרתו לטפל בהזדקנות של העור, אפקטיבי ביותר ותוצאותיו נראות לעין, אפילו מיד עם סיומו.
בחלק זה של הכתבה נפרט על סוגי הפילינג הטבעיים, אשר נעשים על ידי קוסמטיקאית מוסמכת ואת חלקם ניתן לעשות לבד. כפי שכבר הזכרנו, בשטח הקוסמטיקה הפילינג מתחלק לשלוש דרגות- קל, בינוני ובינוני/עמוק.

פילינג קל

בקבוצת הפילינג הקל נמצא הפילינג המכאני, מדובר על פילינג העשוי מגרגרים אשר משפשפים על העור, ולכן הוא נקרא פילינג מכאני.
אם זה גרגרי משמש, גרנולה או קריסטל, כל הגרגרים הם עדינים ביותר ואפשר לבצע את הפילינג גם בבית. תדירות הפילינג יכולה להיות פעם פעמיים בשבוע לבעלי עור יבש, ועד לבסיס יומיומי לבעלי עור שמן עם נקבוביות פתוחות.

טיפול והכנה לפילינג קל

אופן ההכנה והטיפול הוא פשוט, יש להכין תערובת של כ-1/4 כפית גרגרים עם כ-1/4 כפית של תרחיץ לפנים (ג’ל, סבון נוזלי או חלב פנים). להרטיב את הפנים ולעסות אותם עם התערובת בתנועות סיבוביות במשך 2-3 דקות, יש לעסות בעדינות ולהימנע מלשפשף באזור העיניים. לאחר העיסוי יש לשטוף את הפנים עם הרבה מים ולמרוח מסיכה להרגעת האדמומיות בפנים, למשך 15-20 דקות. לעור יבש מומלץ למרוח מסיכה "רכה", שלא מתייבשת, לעור שמן מומלצת מסיכה אשר סופחת שומנים ומייבשת אותם. לאחר ששטפנו את המסיכה יש למרוח קרם לחות עם מסנן קרינה בדרגות 15-20 spf, גם פה נמרח קרם לחות עשיר לבעלי עור יבש ולעור שמן נמרח קרם לחות על בסיס מים.
בנוסף לקרם לחות, מומלץ למרוח גם קרם עיניים באזור המתאים. למי שעושה פילינג מספר פעמים בשבוע, לא מומלץ להשתמש במסיכה יותר מפעמיים שלוש.

פילינג בינוני

פילינג בינוני זהו פילינג אלפא הידרוקסי כלומר, פילינג המבוסס על חומצות מפירות וירקות כמו תפוחי עץ, אפרסק, עגבניות, פפאיה ועוד. חומצות הפרי מגיעות עד לכ-12% מהתכשיר עצמו והן החומר הפעיל בפילינג. על פנים נקיות, יש למרוח את הפילינג, ג’ל או נוזלי, ולהמתין 2-5 דקות. לאחר שטיפת הפילינג עם הרבה מים, מומלץ למרוח תמציות מלחחות כמו קרם לחות או ג’ל על בסיס מים כמו אלואוורה. לאחר שטיפת החומר המלחח נמרח מסיכה להרגעת הפנים ולבסוף קרם לחות עם מסנן קרינה, כמו שעשינו לאחר הפילינג הקל אלא שהפעם נמרח מסנן קרינה גבוה יותר, 30 spf לפחות.

מטרת הפילינג הבינוני להשיג שיפור בזרימת הדם והחמצן, בזרימה הלימפטית וחילוף חומרים טוב יותר של העור. כאשר אנו מרגישים חום, והפנים אדומות (כמובן ללא כויות), זה סימן שהשגנו מטרתה זו. פילינג בינוני אחת לחודש חודשיים, ישמור לאורך זמן ארוך על מראה צעיר ומגע חלק יותר לעור.על ידי מריחת פילינג בינוני עד שלוש פעמים רצוף, ניתן להגיע לקילוף עדין של העור לשם חידושו.

פילינג בינוני/עמוק

פילינג בינוני/עמוק זהו הפילינג העמוק ביותר בשטח הקוסמטיקה הטבעית וניתן להגיע לקילוף עדין של העור, כמו לאחר שיזוף, על ידי טיפול אחד. הפילינג הבינוני/עמוק הוא על בסיס תערובת שבבי צמחים יבשים עם פתיתי אלמוגים ותמציות של פירות.

הפילינג נמרח על הפנים בתנועות עיסוי למשך מספר דקות ולאחר המתנה של 20 דקות עד חצי שעה שוטפים במים קרים. לאחר הטיפול הפנים נעשות אדומות וחמות, וישנה תחושת עקצוץ כאשר נוגעים בפנים. לאחר הפילינג אין להיחשף לשמש, ואם אין ברירה, למרוח מסנן קרינה (לפחות 30spf ) יחד עם מייק אפ. בלילה ניתן להניח רטיות לחות וקרות על הפנים.

יום למחרת, האדמומיות תרד וניתן יהיה לצאת, שוב עם מסנן קרינה ומייק אפ. בין היום השני לשלישי יתחיל הקילוף ויימשך כיומיים.
קוסמטיקאית טובה תקבע איתך חמישה ימים מיום הטיפול לביקורת וטיפול של החדרת לחות לעור וקילוף של שאריות הקילופים.

תפקידו של הפילינג הבינוני/עמוק

תפקידו של הפילינג הבינוני/עמוק, מעבר לחידוש העור, להבהיר כתמים של פצעי בגרות, הגברת מחזור הדם ומערכת הלימפה, הגברת חילוף החומרים בעור, קילוף של שכבות העור העליונות, מבלי להגיע לשכבת הדרמיס. הפילינג משפר את ייצור הקולגן וכתוצאה מכך משפר את איכות העור  בצורתו וצבעו, משטח קמטוטים עדינים ומיישר צלקות קטנות.

למי מתאים הטיפול?
הפילינג מתאים לבעלי עור בהיר וכהה עד כהה מאוד, לבעלי עור שמן ועור יבש. לסובלים מאקנה, הפילינג מאזן את הפרשות החלב, הפצעים מגלידים במהירות רבה ונקבוביות פתוחות מצטמצמות לפרק זמן. הפילינג מתאים לאזור הפנים, גב, זרועות, מחשוף, צוואר ועוד. זהו הפילינג הקוסמטי העמוק ביותר, ותוצאותיו יפות מאוד. בטיפול סידרתי, ישנן תוצאות אשר נמשכות לאורך זמן והשיפור בצלקות והכתמים נעשה משמעותי ביותר.

לטיפולי פילינג עמוקים יותר ובעלי השפעה משמעותית יותר, ניתן להגיע על ידי פילינג כימי, עליו תוכלו לקרוא בהמשך הכתבה.
פילינג עמוק המשך הכתבה (פילינג- חלק ב’)

כתיבת תגובה