סיליקון למילוי ועיצוב תווי הפנים

הזרקת סיליקון

בתחילת שנות התשעים, לאחר שהוכחו כטיפולים יעילים ומוצלחים יותר מהחלופות הקיימות, תפסו טיפולי הזרקת סיליקון טהור תאוצה, ובעשור האחרון הוא משמש כאחד החומרים העיקריים למילוי קמטים וקמטוטים, עיצוב ומילוי השפתיים והחזרת נפח לפנים.

סיליקון רפואי טהור נחשב לחומר מילוי מהטובים בעולם!

החומר הינו שקוף, דמוי ג’ל, סטרילי והיפו-אלרגני ומשמש לשיפור מראה עור הפנים על ידי עיצוב ועיבוי השפתיים והגדלת נפחן, מילוי קמטים וקמטוטים בעור הפנים ועיצוב הלחיים ועצמות הלחיים לאחר איבוד נפחן, כתוצאה מנסיגת שומן עם השנים.

•  הטכניקה שנחשבת היעילה והבטוחה להזרקת סיליקון רפואי טהור נקראת "הזרקת מיקרו טיפה" – (Micro-droplet technique injection ). טכניקה זו פותחה משנת 1948 על ידי פרופ’ נורמן אורנטרייך מניו- יורק, אשר בשנת 1952 העביר למשרד הבריאות האמריקאי (F.D.A- Food & Drug Administration ), עבודות מחקר בנושא הזרקת סיליקון רפואי טהור.   מחקרים אלו, יחד עם עשרות נוספים שהוגשו, מאז ועד היום, היוו מאגר מידע עשיר שאפשר למשרד הבריאות האמריקאי ללמוד על הסיליקון הטהור ומאוחר יותר לאשרו לשימוש (מס’ אישורסעיף2295 stat.105  115.111  off label).

בטכניקה זו מתייחסים לסיליקון כאל חומר גירוי ולא חומר מילוי!

הסיליקון הרפואי  מעורר את התאים הפיברופלסטים שבגופינו לייצר מעטפת טבעית של קולגן. הטיפול מתבצע על ידי הזרקת טיפות זעירות של סיליקון רפואי טהור, לתוך שכבות העור הנקראות דרמיס והיפודרמיס. המעטפת הטבעית שיוצר גופינו, היא שמקבעת ושומרת על הסיליקון הרפואי מפני תזוזה תחת העור ויוצרת מראה טבעי ומגע רך ומעודן לעור הפנים. הזרקת כמות קטנה בכל טיפול ומרווח הזמן המשתנה בין הטיפולים, אלו תנאים חיוניים להיווצרות מעטפת הקולגן וקיבוע טיפות הסיליקון הרפואי הטהור בצורה ובמיקום המתבקש.

• תהליך הזרקת הסיליקון הרפואי אורך דקות ספורות בלבד, אולם יש לערוך בין 5 ל-8 טיפולים, במרווח זמן של מספר שבועות עד מספר חודשים ביניהם על מנת להגיע לתוצאה הסופית אופטימאלית. בדרך כלל מתחילים לראות את השינויים לאחר ההזרקה השלישית.
את התוצאה הסופית ניתן לראות לעיתים רק כשנה לאחר ההזרקה האחרונה, דבר המצריך סבלנות מצד המטפל והמטופל.

משך ההשפעה של הסיליקון הרפואי הטהור הוא הארוך ביותר מכל חומרי המילוי והעיצוב הקיימים כיום בשוק.

אורך החיים של הסיליקון הטהור מוגדר לצמיתות אולם עקב המשך ההזדקנות הטבעית של עור הפנים, רפיון העור ודלדול הרקמות והשרירים, הנני נוטה לומר כי השפעת הסיליקון הרפואי היא בין 6 ל- 18 שנים.

טיפול נכון בהזרקת סיליקון טהור ייתן את התוצאות המדויקות והטבעיות ביותר, ולאורך הזמן הממושך ביותר,  מכל חומר מילוי אחר הקיים היום בשוק העולמי.

המעטפת הטבעית שנוצרת על ידי הקולגן ממלאת ומשטיחה את הקמטים, מגע העור מעודן, נעים והמראה טבעי וצעיר יותר. המילוי הטבעי שנוצר, נותן נפח ללחיים שקועות ומראה חושני וטבעי לשפתיים.

• כאחד מהרופאים הבודדים בישראל, המשתמשים בכל חומרי המילוי הקיימים בעולם ומאושרים על ידי משרד הבריאות הישראלי וה- F.D.A האמריקאי, ומניסיוני האישי שנמשך מעל 9 שנים והכולל הרבה מעבר ל-10,000 טיפולי הזרקת סיליקון רפואי טהור, אני יכול להעיד כי חומר זה הינו בטוח יותר מחומרי המילוי האחרים הקבועים והזמניים, המחזיקים בין 4 חודשים לשנה וחצי. הסיכונים הטמונים בו נמוכים עשרות ואף מאות אחוזים מחומרי המילוי השונים ומשאר הפרוצדורות הכירורגיות החלופיות, הטומנות בחובם תופעות לוואי קשות ורבות יותר.

• חשיבות המיומנות בטכניקת הזרקת סיליקון רפואי טהור.

סיליקון רפואי טהור הינו חומר בטוח בהרבה יותר, מרוב חומרי המילוי לטווח ארוך, אולם מספר מועט מאוד של רופאים מתמחים בטכניקת הזרקת סיליקון רפואי טהור, במיקרו טיפה. על מנת לבצע את הטיפול כראוי, ישנם מספר חוקי ברזל אשר הכרחי ללמוד אותם ולעבוד על פיהם-

1- הסיליקון חייב להיות רפואי, טהור ובאיכות הטובה ביותר. בעבר השתמשו בסיליקון שלא היה טהור ושהכיל בתוכו חומרים נוספים, גם כיום ישנם מספר רופאים אשר משתמשים בסיליקון תעשייתי או רפואי לא טהור ולכן חשוב לשים לב שחומר המילוי הינו סיליקון רפואי טהור.

2- מכיוון שמחדירים את הסיליקון הטהור בהדרגתיות, על ידי מיקרו טיפות, כמות הטיפולים נעה בין 5 ל-8 טיפולים ומרווח הזמן בין הטיפולים נע בין מספר שבועות למספר חודשים. לעיתים, עקב רצון להגיע מהר לתוצאה הסופית, רופאים מבצעים 3 טיפולים ואף פחות. בטכניקה שגויה זו הגוף לא מייצר כראוי את מעטפת הקולגן סביב הסיליקון הרפואי. חשוב להבין כי הסיליקון הטהור משמש כחומר גירוי ולא כחומר מילוי, מעטפת הקולגן שנוצרת סביב הסיליקון הטהור היא שנותנת את המראה הטבעי והמעודן לשפתיים ולכן חשוב להקפיד על סדר הטיפולים ולא לזרז את התהליך הרפואי התקין.

3- טכניקת הזרקת המיקרו טיפה הינה ייחודית וחשוב ללמוד אותה כפי שפותחה, על ידי פרופ’ נורמן אורנטרייך. כמו כל תהליך רפואי אחר, המיומנות והשליטה בטכניקה הנכונה, חשוב לדעת את אופן ההזרקה והמיקום הנכון אליו מחדירים את הסיליקון הרפואי. מספר מצומצם מאוד של רופאים מיומנים בטכניקה זו לכן חשוב מאוד לוודא שהרופא מתמחה בה.

ללא קיומם של תנאים אלו גם אני מתנגד לשימוש בסיליקון ומבחינתי האישית הם מהווים הכרח לביצוע טיפולי הזרקת סיליקון רפואי טהור נוזלי.

• לאחר פיתוח אישי שלי, של טכניקה להמסה ותיקון של תופעות לוואי, צברתי מוניטין בתחום זה ורופאים הפנו אלי מכל קצוות הארץ, מטופלים שעברו טיפול שגוי לעיצוב ומילוי הפנים או השפתיים.
בשלוש שנים האחרונות נחשפתי למאות מקרים בהם טכניקת הזרקה שגויה יצרה עיוותים הנראים לעין, מילוי יתר של השפתיים או של שקעים בפנים אשר יצר גושים ודיס-פרופורציונאליות , וצלקות שנוצרו כתוצאה מפרוצדורות כירורגיות שגויות.בכל התקופה בה אני מבצע תיקוני שפתיים ותווי פנים, נתקלתי באחוז בודד של תופעות לוואי לאחר פרוצדורה תקינה עם סיליקון רפואי טהור.
גם רופאים בכירים בעולם נתקלו במהלך עבודתם לאורך השנים, במספר תפל של תופעות לוואי, ביניהם פרופ’ נורמן אורנטרייך אשר צבר ניסיון של יותר מ 50 שנים, פיתח את טכניקת הזרקת הסיליקון הטהור והינו מחלוצי השימוש בסיליקון רפואי.

כמובן שלהזרקת סיליקון טהור בכמויות גדולות בפנים, בשדיים, בשוקיים, ובישבנים אני מתנגד בכל תוקף מכיוון שאינם משקפים את התהליך הרפואי הנכון (micro-droplet technique injection).

הזרקת סיליקון רפואי טהור, לשימוש אסתטי רפואי קוסמטי, מאושרת על ידי משרד הבריאות בארץ, על ידי משרד הבריאות של ארצות הברית וברובו הגדול של העולם.

לסיכומו של עניין, סיליקון רפואי טהור, בטכניקת המיקרו טיפה, הינו חומר מעולה לעיצוב תווי הפנים, הוא אחד החומרים הבטוחים יותר לשימוש, משך ההשפעה שלו ארוך יותר מכל חומרי המילוי האחרים והתוצאות הסופיות הן היפות והטבעיות ביותר אליהן ניתן להגיע.
עובדות אלו מציבות את הסיליקון הרפואי הטהור בעדיפות הראשונה לשימוש לעיצוב מילוי ועיבוי השפתיים, מילוי והחזרת נפח לתווי הפנים ולעצמות הלחיים.
הסיליקון הרפואי הטהור מאפשר לכל גבר ואישה לשפר את מראה עור הפנים, להצעיר את הופעתם החזותית ולהגיע לתוצאות מקסימאליות, בטכניקה המדויקת והיעילה ביותר, שנשארת לאורך זמן הארוך ביותר.

כתיבת תגובה