כתבה על טיפולי אסתטיקה שונים

טיפולי האסתטיקה, מהם?

בשנים האחרונות תחום טיפולי האסתטיקה מתפתח ואיתו סוגי הטיפולים ורמת האיכות שלהם. אם בעבר לא היה פתרון לבעיה אסתטית זו או אחרת היום אנו מוצאים את עצמנו מבולבלים מכמות הפתרונות שיש לבעיה אחת. עקב ריבוי הטיפולים ואיתם ריבוי השאלות העולות במוחנו, מצאנו לנכון לתת הסבר כללי על מספר טיפולים עיקריים בתחום וכמו כן להפריך שמועות או סברות לא נכונות שהתפתחו להם בשנים האחרונות.

פילינג    –זריקות מילוי ועיצוב     –הסרת שיער      –פוטו רג’וביניישן
הזעת יתר                      –חוטי אפטוס                        –מזוטרפיה

פילינג- קילוף עור

הפילינג הוא טיפול מוכר כבר מאות השנים, באין ספור גרסאות בדרגות שונות. כשמו כן הוא, הפילינג מקלף את שכבות העור הישנות, חושף את העור החדש ובכך מתנה מראה צעיר ורענן לעור הפנים. לרוב מבוצע הטיפול באזור הפנים, אך ניתן לבצעו בחלקים כמו הידיים, מחשוף וכל איבר אשר ניבדק ואושר על ידי המטפל. טיפולי הפילינג, בעיקר הפילינג הכימי, התפתח לאחרונה לרמות כאלו אשר לא רק מחדשות את העור אלא גם משפרות את המבנה שלו ומדרבנות את הגוף לייצר עור בריא יותר. הרבה מטופלים אשר מעוניינים להצעיר את עור הפנים אינם מודעים לעובדה שעקב שיפורים אלו, הפילינג הכימי לעיתים עדיף על ניתוח מתיחת פנים אשר אינו משפר את מבנה העור ומסוכן יותר.
בתחום הפילינג הטבעי, נמצא שלוש דרגות עיקריות- שטחי, בינוני ובינוני/עמוק. את שתי הדרגות הראשונות ניתן לבצע בבית לבד וההשפעה שלהן לא משמעותית מעבר לזירוז ושיפור חילוף החומרים ומחזור הדם, השטחי אינו גורם לקילוף והבינוני גורם לקילוף שטחי רק לאחר סדרה של טיפולים.

פילינג טבעי, בינוני/עמוק
הינו על בסיס תערובת שבבי צמחים יבשים עם פתיתי אלמוגים ותמציות של פירות. תוצאות פילינג זה כבר יותר משמעותיות- קילוף וחידוש שכבת האפידרמיס של העור, הבהרת כתמים , הגברת מחזור הדם ומערכת הלימפה, הגברת חילוף החומרים בעור, שיפור ייצור הקולגן, שתורם למרקם העור ומשפר את איכות צבעו וצורתו. בזמן הטיפול חשים עקצוץ קל וחום, באותו יום הפנים אדומות וקילוף העור המתחיל לאחר כיום יומיים.

הפילינג הכימי מתחלק גם כן לשלושה סוגים שונים על פי עומק חדירת החומר ועומק הקילוף. בפילינג זה משתמשים בחומרים כימיים לכן כולם נעשים על ידי רופא בלבד (ורצוי כמה שיותר מנוסה ומוכר בתחום.)

קילוף כימי שטחי
– עיקר השיטה, בקילוף השכבות העליונות של העור, על ידי חומצה תלת כלורית (Trichloraceticacid) או בקיצור T.C.A., בריכוז נמוך של 15%-20%. מדובר ביצירת כוויה כימית חלשה שבעקבותיה בא קילוף קל. פילינג זה פועל על מחזור הדם ומחדש אותו ואת המערכת הלימפטית, משפר את חילוף החומרים והזרמת החמצן לעור ומחדש את העור.

קילוף כימי בינוני
-התמיסה הנוזלית שריכוזה 35%-50% של חומצה תלת כלורית, נמרחת על הפנים בעזרת צמר גפן. בזמן הטיפול תורגש צריבה והעור ייהפך לבן, לאחר יומיים עד שלושה העור ייהפך אפרפר ויתחיל להתקלף, זמן ההחלמה בין שבוע לעשרה ימים. הקילוף משמש לשיפור הופעת סימני כתמים, נמשים מהשמש, כתמים הורמונאליים, צלקות קטנות,קמטים וקמטוטים. בדרגה זו משתפרת בניית הקולגן יחד עם זרימת הדם, חילוף החומרים, זרימת החמצן לעור והמערכת הלימפטית.

פילינג כימי עמוק
– בשיטה זו מקלפים ומגיעים עד לשכבות העליונות של הדרמיס. החומר העיקרי המשמש לטיפול זה הוא הפנול, אם כי אפשר לבצע זאת גם על ידי חומצה תלת כלורית בריכוז הגבוהה מ 50%. עקב דרגת העומק, מבצעים טיפול זה לבהירות עור בלבד, זאת על מנת לא לפגוע במלוניציטים האחראים למלנין הנותן לנו את הגוון הכהה בעור. במקרה ומבצעים טיפול זה לאדם בעל גוון כהה או צהוב מידי תופעות הלוואי יהיו כתמי פיגמנטציה. בזמן הטיפול ישנה תחושה של צריבה וחום בפנים, והעור הופך לבן. הטיפול נעשה באשפוז של יומיים עד ארבעה ימים וישנה תחושת אי נוחות וכאבים. לאחר 48 שעות מורידים את המסכה שעטפה את הפנים והיא מוחלפת במסכת "אבקה". כעבור שבועיים מתקלף העור הפגום שהפך צבעו לחום וניגלה עור חדש, יותר חלק, בריא, גמיש ונעים. טיפול זה מקלף את העור, משפר את ייצור הקולגן, משפר את מערכת הדם ובכך את הזרמת החמצן לעור, משפר את הזרימה הלימפטית וחילוף החומרים ומבהיר עד מעלים, כתמים מכל סוג, צלקות קטנות, קמטים וקמטוטים.

משך הטיפולים
משתנה מטיפול לטיפול ונע בין 15 דק’ ל 35 דקות, במהלך הטיפול מורגשת צריבה קלה של העור אך לא משהו בלתי נסבל. תוך ימים ספורים עד שבוע וחצי לאחר הטיפול, יחל קילוף אשר יחשוף את העור החדש הצעיר והרענן. לעיתים יבוצעו טיפולים משלימים כגון החדרת לחות וחומרים מזינים או תיקונים, תלוי בסוג העור והטיפול. למעט פילינג כימי עמוק, אשר דורש אשפוז ליום יומיים, שאר הדרגות אינן מצריכות שינוי מהותי בחיי היום יום מלבד הגנה מפני קרני השמש למספר שבועות, תלוי בסוג הפילינג והעור של המטופל. כמובן למרוח קרם הגנה גם אם שוהים בחוץ במהלך סידורי היום, ללא חשיפה ארוכה ומלאה לשמש.

תוצאות הטיפול:

בטיפולי הפילינג הכימי הבינוניים והעמוקים ניתן להגיע לתוצאות יפות עד לעיתים טובות יותר מניתוחי מתיחת פנים אשר פולשניים יותר, אינם מעלימים כתמים ונמשים, אינם משפרים את חומרי בניית העור ומשאירים סימנים וצלקות. לפילינג הרבה תוצאות חיוביות כגון חידוש והגברת הזרימה בכלי הדם ומערכת הלימפה, שיפור זרימת החמצן וחומרי החילוף לשכבות העור השונות, איזון הפרשות בלוטות החלב ושיפור הייצור של סיבי הקולגן והאלסטין, אבני היסוד לחידוש בניית העור. הקילוף מבהיר כתמים מפצעי אקנה, נמשים, קמטים וקמטוטים, כתמי גיל, כתמי שמש, כתמי היריון, צלקות קטנות ועוד.

למי מתאים:
הטיפול מתאים לכל המעוניין בהבהרת והעלמת כתמי לידה, גיל, שמש וכו’.. להצערת העור והחלקתו מקמטים וקמטוטים וצלקות קטנות ועוד. הטיפול מתאים לכל סוגי העור אם כי לבעלי גוון עור כהה ייתכן ולא יבוצע פילינג בדרגות הכי עמוקות על מנת להימנע מפגיעה בתאי המלנין, האחראים לגוון העור הכהה, כמובן לכל מטופל יש להתאים את סוג הטיפול לפי הבעיה, סוג העור ומיומנות הרופא המטפל.

זריקות מילוי ועיצוב שפתיים ותווי פנים

בין חומרי המילוי השונים ישנם את הביולוגיים הטבעיים, סינטטיים ומבוססי חומרים ביולוגיים. לכל חומר מילוי יש תכונות משלו כגון סמיכות, פריקות בגוף משך ההשפעה שלו וכו’. תכונות אלו, יחד סוג העור, איזור וסוג ההזרקה, רגישות המטופל ומיומנות הרופא, יהיו המדדים על פיהן יוחלט החומר הרצוי והמתאים למטופל. משך ההשפעה של החומרים משתנה, הזמניים יחזיקו כחצי שנה עד שנתיים וחצי בערך, החומרים הקבועים יותר יחזיקו 5 שנים עד 15 ואף יותר. חשוב לציין כי מעצם העובדה שעור הפנים ממשך להזדקן, לא ניתן להבטיח את משך ההשפעה של כל חומר וגם אלו הנקראים קבועים לא מוגדרים כקבועים לצמיתות.
לפני החלטה על החומר הרצוי, יבדוק הרופא המטפל האם המקום הרצוי ניתן למילוי או עיצוב, האם ישנם מספר חומרים המתאימים לטיפול הרצוי ואיזה מביניהם ייתן את התוצאה הכי טובה והאם ישנה רגישות מסוימת לחומר הנבחר. כמו כן אל תוותרו על קבלת מידע אודות החומרים האפשריים לטיפול ופירוט מלא של השפעות הלוואי הטמונות בהם. שימו לב! מומלץ לגשת לרופא אשר מכיר ועובד עם כל החומרים על מנת להימנע ממצב בו הרופא ממליץ על מה שיש לו, ולא על החומר הכי מתאים לכם.

משך הטיפול
הינו כ- 5 עד 35 דקות והוא משתנה בהתאם לסוג המילוי, מיומנות הרופא, כמות הזריקות שיש לבצע ואיזור המילוי, ישנם חומרים שיידרשו מספר ביקורים עקב טכניקת ההזרקה שלהם לעור.

למי זה מתאים: טיפול מילוי הקמטים מתאים לכל המבקש לעבות ולעצב את השפתיים, להכניס נפח לעצמות הלחיים או לעיניים שקועות ולפסל את הפנים. כמובן שהתאמת הטופל וחומר המילוי מבוצעת רק לאחר בדיקת הרופא המטפל ואישורו.

תופעות לוואי: למרות שלכל חומר השפעה שונה על המטופל, ישנן כמה תופעות לוואי מוכרות ושכיחות, תופעות אלו לאו דווקא הכרחיות וייתכן כי חלקם נעלמים תוך שעות או ימים ספורים, הכול תלוי בחומר המוזרק ובמיומנות הרופא המטפל- אדמומיות ,נפיחות קלה, שטפי דם, בצקות וכו’. במקרים נדירים יותר, החומר המוזרק יישנה את המבנה שלו תחת העור או שהגוף יידחה אותו, גם במקרים אלו תהליך תיקון הבעיה הוא לרוב פשוט מהיר וללא סיבוכים.

כמה סברות לא נכונות….

בתחום מילוי ועיצוב השפתיים או תווי הפנים ישנם כמה סברות ושמועות לא נכונות אשר גורמות לבלבול רב בקרב המטופלים. אחד ההבדלים שחשוב לנו להדגיש הוא בין חומרי המילוי לבין הבוטוקס והדייספורט אשר אינם חומרי מילוי, אלא חומרים המשתקים את שרירי ההבעה בפנים וכך מישרים מסתירים את הקמטוטים באזור המצח, העיניים, האף והפה. חומרים אלו לא משמשים כחומרי מילוי לקמטים מכיוון שאינם יוצרים נפח.
סברה נוספת אשר בעשור האחרון כתוצאה משמועות כי הזרקת סיליקון מסוכנת יותר משאר חומרי המילוי, הסיליקון נחשב לאחד החומרים היעילים והנוחים יותר להזרקה ועיצוב השפתיים ואיברי הפנים. טכניקת ההזרקה שלו היא ייחודית, מחדירים טיפה של סיליקון לעור כאשר סביב הטיפה נוצרת מעטפת של קולגן אשר שומרת על הסיליקון ומונעת תזוזה שלו מתחת לעור. בטיפול זה אין סיכונים גבוהים יותר מאשר כל טיפול אחר, הסכנות הטמונות בסיליקון לעיתים נמוכות בהרבה משימוש בחומרי מילוי אחרים.

הסרת שיער לצמיתות, למה הכוונה?

מטופלים רבים חושבים שהאזור בו יורידו שיער, יהיה חלק לחלוטין. למעשה זה לא נכון וישנם מספר גורמים לצמיחת שיער לאחר טיפול- לייזר וקרן אור מורידים כ 80% מהשיער, שאר השיער נחלש מהשורש והופך דק או פלומתי יותר. אדם שעובר שינויים הורמונאליים, גופו יכול להצמיח שיער מחדש באזורים בהם עבר טיפול. בעור ישנו מחזור צמיחת שיער, ובזמן הטיפול לא כל השורשים פעילים ומצמיחים שיער, זוהי גם אחת הסיבות שטיפול להסרת שיער נמשך מספר חודשים. הסיבה האחרונה לצמיחת שיער לאחר טיפול היא נדירה יותר וקיימת אצל הנשים באזור הצוואר, לייזר וקרן אור מפיצים חום אשר מגרה הורמונאלית את העור וגורם לו לפתח ולהצמיח שיער מחדש.
על מנת להבין יותר טוב את ההבדלים בין השיטות, חשוב לציין מספר פרטים. כל השיטות עובדות על ידי הריסת שורש השיער ובכך מונעות את צמיחתו בעתיד. מבין כל הגורמים המשפיעים על הצלחת הטיפול, הגורם הכי חשוב הוא מיומנות המטפל, מטפל טוב יידע איזו שיטה יותר עדיפה, באיזו עוצמה להשתמש וכיצד להימנע מנזקים לעור. הצלחת טיפול בלייזר או קרן אור תלויה במספר גורמים, עובי השיער, הפיגמנט שלו, מחזור צמיחתו וגוון העור עצמו. הסרת שיער על ידי אפילציה פחות תלויה בגורמים אלו ויותר במיומנות המטפלת.

לייזר

הלייזר נוצר על ידי ריכוז אנרגיה דרך גזים או גבישים מסוימים, כך נוצרת קרן אור בעלת אורך גל אחד. עם ריכוזו, מפיק הלייזר חום והורס את שורש השיער. הלייזר, בזכות אורך הגל היחיד, "מזהה" ומתרכז בצבע השיער הכהה, והחום שהוא יוצר הורס את שורש השיער עצמו. ישנם אזורים שניתן יהיה לראות תוצאות כבר בטיפולים הראשונים, כמו המפשעה, הרגליים ובית שחי. לעומתם, באזורים כמו הגב, הכתפיים והפנים התוצאות ייראו לאחר טיפול נוסף או שניים. חשוב לציין שהסרת השיער באזור המטופל נעה בסביבות 80% הצלחה.
לפני טיפול לייזר, מומלץ לגלח את השיער באזור בו אנחנו מטפלים, כך כשהלייזר יחמם את השיער, הוא יקלוט את החלק שנשאר בתוך העור ולא ישרוף את פני העור עצמו.
לאחר הטיפול, העור יהיה אדמדם וייתכנו עקצוצים קלים באזור המטופל. לעיתים ייתכנו כוויות קלות שייעלמו תוך יומיים בערך. במקרים נדירים יותר תהיה פיגמנטציה אשר תעבור תוך שבועיים שלושה.
הלייזר אינו מתאים לבעלי שיער בהיר ועור כהה או שזוף, זאת מכיוון שהוא לא יודע להפריד בין גווני העור לשיער כאשר הם דומים מידי. בנוסף הלייזר אינו מתאים למי שעובר שינויים הורמונאליים כמו אצל נשים בהריון או צעירים בגיל ההתפתחות. כמובן שבעלי עור רגיש, המפתחים מהר צלקות או משתמשים בתרופות כגון ראקוטן המשפיעות על ההורמונים, כדאי לקבל ייעוץ מקצועי ואמין.

קרן אור- "אינפרא אדום"
הקרן אור עובדת בעצם באותה שיטה של הלייזר. ההבדל הוא, שקרן אור משלבת בתוכה מספר אורכי גל ולכן יתרונה על הלייזר הוא, שניתן להתאים את הטיפול לבעלי עור כהה יותר. לרוב קוראים לטיפול בקרן אור "אינפרא אדום", למרות שיש בטיפול מספר אורכי גל ולא רק זה המייצר את האינפרא אדום. מטפל טוב יידע להתאים את עוצמת הגל הנכונה על פי גוון העור של המטופל. חשוב לציין שקרן האור לא פותרת את הבעיה של בעלי השיער הבהיר, זאת מכיוון שגם היא "מזהה" גוונים כהים ולא בהירים. תופעות הלוואי דומות מאוד לשימוש בלייזר, אדמומיות, עקצוצים ולעיתים כוויות קלות. מכיוון שטיפול זה מתאים גם לכהי העור וישנה סיכויים גבוהים יותר להיכוות, חשוב לקבל ייעוץ מקצועי מבעל ניסיון.

אפילציה
האפילציה היא השיטה העתיקה ביותר להסרת שיער לצמיתות, וגם היחידה שמגיעה ל-100% הצלחה. באפילציה מחדירים לשורש השיער מחט דקיקה, וזרם חשמלי הורס אותו. מכיוון שמדובר על החדרת מחט לעור, חשוב לבדוק מי מטפל בכם, רצוי שהמטפל יהיה כמה שיותר מקצועי בתחום ובעל ניסיון רב ומוכח. מטפל לא מיומן ומקצועי יכול להשאיר לכם כתמים, ליצור כוויות תת עוריות או שהשיער יחזור ויצמח. באפילציה מסירים שיער אחת אחרי השנייה, הטיפול ארוך ואינו מתאים לשטחי עור גדולים. אז מתי זה כן מתאים? אפילציה מתאימה כהשלמה לאחר לייזר או קרן אור, ולאזורים קטנים כמו הפאות, גבות, סנטר וכו’.

פוטו רג’וביניישן

טיפול זה מבוצע על ידי מכשיר קרן אור אשר משמ להסרת שיער והרעיון די דומה. קרן האור מזהה את הגוון הכהה של הכתם, הנימים או הורידים והחום מפזר וממיס את המלנין (הפיגמנט הכהה של העור והשיער) או הנימים באזור המטופל. כמות הטיפולים נעה בין 1 ל 3 שוב תלוי באזור המטופל, בגוון וסוג עורו.

הליך הטיפול
מורחים ג’ל באזור הכתם או הנימים על מנת להעביר את אנרגיית החום בצורה טובה יותר לכתם, במידה ובאזור המטופל צומח שיער ולא מעוניינים ליצור קרחת יער (בדרך כלל גברים באזור הידיים), יש לתלוש את השיער מהשורש לפני הטיפול (להסירו בשעווה), כך שקרן האור לא תזהה את הגוון הכהה של השיער וכך לא תחדור לשורשו. כיוון המכשיר לאורך הגל הרצוי, כאן מומחיות המטפל חשובה אף יותר, זאת מכיוון שבאזור שיש כתם, כהה או בהיר, תאי המלוניציטים, הנותנים לנו את גוון העור פגועים(אחרת לא היה כתם) ויש לנהוג עמם ביתר תשומת לב על מנת לא לדרבן אותם לחזור וליצור שוב את הכתם. לאחר שעבר סנטימטר אחר סנטימטר וסיים את הטיפול, יימרח המטפל משחה נגד כוויות, ביאפין או סילברול.
חשוב לציין שבכל תקופת הטיפול לא מומלץ לחשוף את איזור הכתם לקרני שמש, אם בכל זאת אין ברירה, למרוח שכבה נדיבה של קרם בעל מקדם הגנה גבוה. אורך הטיפול הינו כרבע שעה בכל איזור, תלוי גם בגודל הכתם.

תופעות לוואי
: לאחר הטיפול נוצר גלד (קליפה) באזור בו טיפלנו. כשבועיים עד שבועיים וחצי לאחר הטיפול הגלד יתקלף ואז נוכל לבצע את הטיפול הבא.

למי הטיפול מתאים
: הטיפול מתאים כמעט לכל איזור בגוף, פנים, גב הידיים, מחשוף, צוואר (לא מתחת לתנוך האוזניים!) והגוף עצמו. כמובן שלבעלי עור בהיר יהיה יותר קל להעלים את הכתם אך גם לבעלי עור כהה, עד גוון מסוים, ניתן להעלים כתמים. בכתמי פיגמנטציה בהירים (בהרת) לא נוכל לטפל על ידי מכשיר זה, מכיוון שהוא יודע לזהות גוונים כהים ולא בהירים. (לכתמים בהירים פילינג עמוק יוכל לעזור).

טיפול בהזעת יתר

הזעת יתר או בשמה הלועזי, Hyperhidrosis, מוגדרת כמצב שבו אדם מזיע יותר ממה שהוא צריך על מנת לקרר את גופו, גם כאשר הוא שווה לסובבים אותו מבחינת הגורמים המשפיעים על מידת ההזעה. ברור שכל אדם בשעת פעילות גופנית מאומצת או כשהוא נמצא בסביבה חמה יזיע על מנת לקרר את גופו. זה שסובל מהזעת יתר יזיע למרות שביצע פעילות גופנית מינימאלית או שהוא נמצא בסביבה שאינה חמה . הזעה מסוג זה מופיעה בדרך כלל באיבר מסוים או במספר איברים כגון הפנים, בתי השחי, כפות הידיים וכפות הרגליים.  להזעת יתר יכולים להיות מספר גורמים שונים- נטילת תרופות, שינויים הורמונאליים בגיל המעבר, גיל הבלות ותקופת ההתבגרות, מצבים נפשיים גם יכולים לגרום להזעת יתר, לעיתים תכונה זו מועברת בתורשה ולעיתים לא מוצאים את הסיבה.

משך הטיפול
הוא דקות בודדות עד כ-20 דקות והוא כולל הזרקת התרופה בעזרת מחט זעירה לאיבר המזיע, הבוטוקס יחסום את העצבים באזור זה ויימנע מהם את פעולת ההזעה. הטיפול הוא קצר ופשוט ואין מצריך מנוחה או חריגה משגרת החיים, לאחר מספר ימים האזור המזיע מתייבש לתקופה של כ 6-9 חודשים בממוצע, תלוי באיבר המזיע. אין צורך באשפוז או בהרדמה כללית לאחר טיפול זה. השימוש בבוטוקס אינו מומלץ, לילדים, נשים בהריון, ונשים מניקות ובזמן נטילת תרופה הורמונאלית.

חוטי אפטוס

חוטי אפטוס משמשים לעיצוב והרמת הפנים, בעזרתם ניתן לבצע עיצוב גבות, הבלטת לחיים, מתיחת עור הצוואר וסביב הפה ויצירת ועיצוב קו הלסת . חוטי האפטוס דקים ועשויים מחומר הנקרא פולי פרופילן, הוא כירורגי ואינו מזיק לעור.
במהלך הטיפול מחדירים לעור את החוט בעזרת מחט דקה מותחים ומעצבים את האזור המטופל ומקבעים אותו על ידי החוט. משך הטיפול הוא כחצי שעה, תלוי בכמה אזורים יש לטפל וכמה חוטים דורש כל אזור (בדרך כלל 2-3 חוטים לאזור). הטיפול מבוצע בהרדמה מקומית, ללא צורך באשפוז או בחדר ניתוח. במהלך הטיפול, עקב החדרת המחט נוצרים נקבים קטנים (כמו לאחר בדיקת דם) אשר ייעלמו כבר בימים הראשונים לאחר הטיפול. משך ההשפעה של החוטים הוא 5 שנים ויותר, מה שתלוי בגיל המטופל והאיבר אותו מתחו, לאחר 5 שנים ניתן בדרך כלל הרים מחדש את העור על ידי הוספת חוט.
חוטי האפטוס מהווים תחליף מצוין לניתוח פנים, יתרונותיו על הניתוח רבים- סכנה נמוכה יותר בשל ההרדמה המקומית לעומת מלאה בניתוח, תוצאות תוך ימים ספורים מבלי לחכות מספר שבועות לירידת הנפיחות, חוטי אפטוס לא משאירים צלקות מכיוון שלא יוצרים חתך בעור, כאבים פחותים במידה משמעותית מניתוח, אין צורך בתחבושות וניתן לחזור לפעילות רגילה לאחר הטיפול. חשוב לציין כי במקרים בהם מדובר על מטופל מבוגר ו/או בעל הרבה עור עודף, ניתוח מתיחת פנים יהיה עדיף על חוטי אפטוס.

מהי המזוטרפיה?

המזוטרפיה הינו מונח כללי להחדרה נקודתית של חומר או תרופה הנדרשים לגוף באיבר או איזור בודד. טיפול נקודתי זה משפר את יעילות התרופה או החומר ומאפשר לטפל בבעיה מבלי להחדיר לאיברי הגוף כמות מיותרת של החומר או התרופה הנדרשים. מזוטרפיה משמשת לטיפול בבעיות אורטופדיות, כאבים ומחלות פרקים, בעיות נוירולוגיות ועוד. בתחום האסתטיקה ניתן להחדיר ויטמינים וחומרי בנייה החשובים לעור הגוף והפנים, לטפל בבעיות צלוליטיס ובעיות נשירת שיער. זמן הטיפול משתנה ותלוי בסוג ההזרקה אשר מבצעים למטופל ובאיזה אזור מטפלים.

ניתן לכתוב עוד ולהרחיב על טיפולי האסתטיקה אלו ללא סוף. בתקווה כי מה שכתבנו עשה סדר בבלגאן ועזר להבין את עולם האסתטיקה המתפתח קצת יותר טוב, במידה ולא, הנכם מוזמנים לשאול אותנו:

לפורום מומחים קוסמטיקה אסתטיקה

כתיבת תגובה